GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9704003
*
nr 970 4003
Skål
Argenta, Osignerad, diameter: 22 cm
Kondition: lagad
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 20:54:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 20:35:22
1
350 kr
30/6 17:48:16
2
450 kr
13/7 03:37:17
3
450 kr
13/7 03:37:17
2
450 kr (Budbetjänt)
13/7 17:53:57
1
Vinnande bud
13/7 18:37:26
2
600 kr
13/7 18:37:26
1
700 kr (Budbetjänt)
13/7 18:38:40
2
800 kr
13/7 18:38:40
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skål wilhelm kåge
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25
*
Skål
Kondition: lagad
Läs om budbetjänten
nr 970 4003
Skål
Argenta, Osignerad, diameter: 22 cm
Kondition: lagad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/6 20:35:22 | 1 | 350 kr |
| 30/6 17:48:16 | 2 | 450 kr |
| 13/7 03:37:17 | 3 | 450 kr |
| 13/7 03:37:17 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 17:53:57 | 1 | Vinnande bud |
| 13/7 18:37:26 | 2 | 600 kr |
| 13/7 18:37:26 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 18:38:40 | 2 | 800 kr |
| 13/7 18:38:40 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skål wilhelm kåge
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25



